Ekonomi

PaxMedica, pozitif Faz 2 ASD deneme sonuçlarının ardından stok artışı görüyor

PaxMedica (NASDAQ:PXMD), Faz 2 klinik denemelerinden elde edilen değerli sonuçların ardından hisselerinde yaklaşık %67 artışa tanık oldu. Annals of General Psychiatry’de yayınlanan çalışmalar, 16 hafta boyunca 10 mg/kg dozunda suramin ile tedavi edilen Otizm Spektrum Bozukluğu (ASD) hastalarında önemli iyileşmeler ortaya çıkardı. Bu haber, yaklaşık 23 milyon PXMD ​​hissesinin el değiştirmesiyle yoğun bir işlem seansına yol açtı.

NASDAQ listesinde yer alan biyofarmasötik şirketinin anti-pürinerjik ilaç tedavileri (APT) konusunda uzmanlaşmasıyla biliniyor. En son çalışma, yaşları 4 ile 15 arasında 52 erkek çocuğu kapsayan 14 haftalık, randomize, çift-kör, plasebo kontrollü bir çalışmaydı. Çalışma, PaxMedica’nın Baş Sağlık Sorumlusu Dr. David Hough tarafından yönetildi.

Araştırma, 10 mg/kg suramin dozajının etkinliği ve güvenliğine odaklandı. Araştırma, suramin kümesindeki temel semptomlarda, plasebo kümesine kıyasla önemli iyileşmeler olduğunu göstermiştir. Bu iyileşmeler Klinik Küresel İzlenimler-İyileşme (CGI-I) ölçeği kullanılarak ölçüldü.

Dr. David Hough, suraminin OSB için etkili bir tedavi olma potansiyelini vurguladı. Deneme katılımcılarında gözlemlenen önemli gelişmelerin bu tedavi seçeneği için umut verici bir geleceğe işaret ettiğini belirtti.

PaxMedica bu ticaret çılgınlığının merkezinde yer alırken, diğer değerli hisse senedi hareketleri arasında 240 milyon dolarlık değer artışı gören Vivid Seats (SEAT) ve bir finansman anlaşmasının ardından Ault Alliance (AULT) %11 artış kaydetti. Lucid Motors (LCID) da Tesla’nın şarj standardını benimseyerek manşetlere çıktı.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu