Haber

Avrupa Parlamentosu üyeleri CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i tebrik etti

Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Kümesi Lideri ve Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Birinci Genel Başkan Yardımcısı Iratxe Garcia Perez, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’i tebrik ederek, “Cumhuriyet olarak Türkiye’nin 100. yılını kutlayan CHP Genel Başkanı seçildi.” “Özgür Özel’i en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini görüşmek ve AKP hükümetine alternatif bir umut bulmak üzere sizi Avrupa Parlamentosu’nda ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, “Önemli partisine çok zor zamanlarda liderlik eden Kemal Kılıçdaroğlu ile düzenli olarak yaptığımız gibi temas halinde olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeni lideri Brüksel’de memnuniyetle karşılıyoruz.”

CHP Avrupa Birliği (AB) Temsil Lideri ve Avrupa Sosyalist Partisi (PES) Yürütme Konseyi Üyesi Mukadderat Sevinç; PES, Avrupa Parlamentosu Sosyalist ve Demokratlar Kümesi Lideri ve PES Birinci Başkan Yardımcısı Iratxe Garcia Perez ve Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor’un, CHP 38. Olağan Genel Başkanlığına seçilen Özgür Özel’i tebrik etmek amacıyla sosyal medya hesabından mesajlarını paylaştı. Hafta sonu kongre. Mesajlar aşağıdaki gibidir:

IRATXE GARCIA PEREZ: Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlarken, dün yapılan kurultayda CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’i en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini tartışmak ve AKP hükümetine alternatif bir umut bulmak için sizleri Avrupa Parlamentosu’na bekliyoruz.

NACHO SANCHEZ AMOR: CHP’nin yeni lideri Özgür Özel’i en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz. Değerli partisine çok zor zamanlarda liderlik eden Kemal Kılıçdaroğlu ile düzenli temas halinde olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Brüksel’de yeni cumhurbaşkanını bekliyoruz.

Pes: Tebrikler Özgür Özel! Türkiye için ilerici bir gelecek çabası sürüyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için sizinle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu