Ekonomi

Toroslar EDAŞ’tan Adana’nın Yüreğir ilçesine 4 milyon liralık yatırım

Adana’da kesintisiz ve sürdürülebilir güç sağlamayı amaçlayan Toroslar EDAŞ, 4 milyon lira büyüklüğündeki yeni ‘Yavuzlar-Akıncılar Dağıtım Tesisi Projesi’ni tamamladı.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (Toroslar EDAŞ), Adana’da gerçekleştirdiği yatırım projeleriyle bölgenin artan güç talebinin kesintisiz ve kaliteli olarak karşılanmasını amaçlıyor. Şirket proje kapsamında Yüreğir ilçesinde 4 milyon lira bütçeli yatırımını 2022 Ekim ayı sonu itibariyle tamamladı.

Adana Yüreğir Belediyesi’nin “Sokak İyileştirme Projesi” kapsamında başlattığı proje çerçevesinde Toroslar EDAŞ Yavuzlar Mahallesi 3937 Sokak’ta ekonomik ömrünü tamamlamış havai elektrik sınırlarının yer altına alınması çalışmasını tamamladı.

Toroslar EDAŞ, Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar Mahallesi’nde gerçekleştirilen yatırımla ilgili bölgedeki yüksek tansiyon havai sınırı yer altına alarak bölge halkının daha kaliteli ve kesintisiz güce erişimini hedefledi.

Toplam 8 bin metrelik iletken kullanıldı

Mevcut yüksek tansiyon havai şebeke çizgisini ve alçak tansiyon havai sınırlarını yer altı çizgileriyle yenileyen ve yeni trafo merkezleri tesis eden Toroslar EDAŞ, dağıtım sınırlarında gerçekleştirdiği yatırımlarla dağıtım şebekesinin olumsuz hava kurallarından etkilenmemesini ve tedarik sürekliliğini artırmayı hedefledi.

Toroslar EDAŞ proje kapsamında 1 adet 1000kVA gücünde trafo merkezi, 8 kilometre yeraltı kablosu, 11 adet saha dağıtım panosu, 19 adet aydınlatma direği tesis ederek, ‘Eski Sinema Sokağı’ olarak bilinen 3937 sokakta mevcut havai sınırları demonte etti.

Planlı kesintiler 48 saat öncesinden açıklanıyor

Elektrik dağıtım altyapısı yatırımlarında saha çalışanlarının can güvenliği için yapılması mecburî elektrik kesintileri Toroslar EDAŞ tarafından evvelce planlanıyor. Müşterilerin olumsuz etkilenmemesi için kelam konusu planlı kesintiler Toroslar EDAŞ internet sitesi üzerinde 48 saat öncesinden duyuruluyor.

Öte yandan kullanıcılar, bu duyurulara Toroslar EDAŞ Taşınabilir 186 uygulaması ve 186 Davet Merkezi üzerinden mevcut ve gelecek planlı kesinti bilgilerine ulaşabiliyor.

Enerjisa’nın Başşehir EDAŞ ve AYEDAŞ ile Türkiye’deki 14 vilayette 21 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, 2013 yılından bu yana Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kilis ve Osmaniye’de faaliyetlerini sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu