Haber

Adana’da parkta gencin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan sanığa müebbet istemi

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde, parkta çıkan kavgada genci tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet ve “ruhsatsız silah taşıma” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki bir parkta, 8 Haziran’da çıkan kavgada Muhammet Saydam’ın (24) tabancayla öldürülmesiyle ilgili saklandığı adreste yakalanan ve 11 Haziran’da tutuklanan K.T. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık ile maktul arasında birbirlerinin evine silahlı saldırı meselesi nedeniyle önceye dayalı husumet bulunduğu ve K.T. ile Saydam’ın bu mevzuda vakit zaman tartıştıkları anlatıldı.

Olay günü de K.T’nin bu konuyu konuşmak için Muhammet Saydam ile Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki bir parkta buluştuğu, burada ikili ortasında yaşanan tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine sanığın yanında bulundurduğu ruhsatsız tabancasıyla Saydam’ı öldürdüğü ve motosikletle olay yerinden kaçıp arkadaşının meskeninde saklandığı iddianamede belirtildi.

İddianamede, sanığın “kasten öldürme” kabahatinden müebbet ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” hatasından da 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi.

Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’ndeki bir parkta, 8 Haziran’da çıkan kavgada Muhammet Saydam’ın tabancayla öldürülmesiyle ilgili firari kuşkulu K.T. arkadaşına ilişkin merkez Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi’ndeki konutunda yakalanmış, 11 Haziran’da da tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu