Haber

Mardin’de cadde ve sokaklar göle döndü, esnaf caddeye olta attı

Mardin’de cadde ve sokaklar göle döndü, esnaf caddeye olta attı

MARDİN – Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün akşamdan beri tesirli olan sağanak yağış sebebiyle cadde ve sokaklar göle döndü, dükkanları su bastı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etti. Bir esnaf ise göle dönen caddeye olta attı.

Kızıltepe’de dünden beri devam eden sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar göle döndü, bazı işyerlerini su bastı. Yeni Mahalle Cumhuriyet Meydanı’nda dükkanları su basan esnaf kendi imkanlarıyla tahliye sürecini gerçekleştirdi. Alt yapı yetersizliğinden şikayetçi olan esnaf göle dönen caddeye olta attı.

Kızıltepe’ye deniz geldi diyerek oltasını sallayan Menduh Ugar, “Balık tutuyorum. Balık tutuyorum burada, bak deniz var Kızıltepe’de” şeklinde konuştu.

Yağmur nedeniyle kepenk indirdiklerini belirten, esnaflardan Özgür Altuğ ise “Dükkanlarımız içinde kaldı, makinemiz içinde kaldı. Gördüğünüz üzere iki dakikalık bir yağmur ile kepenkleri indiriyoruz. Yani mağduruz. Esnaf ve aile olarak elektriğimizi kestik” dedi.

Yazın yeni yapılan caddede alt yapının yetersiz olduğunu söyleyen bir diğer esnaf da gün içerisinde ikinci kere su baskını yaşadıklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu