Ekonomi

Group 1 Automotive Güney Carolina bayiliklerini satın aldı

HOUSTON – Fortune 300 şirketlerinden ve otomotiv perakende sektöründe önemli bir oyuncu olan Group 1 Automotive, Inc. (NYSE: GPI), Hilton Head, Güney Carolina’daki Modern Classic Motors’u satın alarak pazardaki varlığını genişletti. Mercedes-Benz, Sprinter ve Honda olmak üzere üç bayilik içeren anlaşma, Group 1’in Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’taki portföyünü güçlendiriyor.

Yeni satın alınan bayilikler, hızlı büyümesiyle bilinen Beaufort County’de yer alıyor ve Group 1’in yıllık gelirlerine 140 milyon dolar katkıda bulunmaları bekleniyor. Bu son satın alma, 2023’te 1,1 milyar dolar gelir elde etmesinin ardından 2024’te bugüne kadar yaklaşık 1,0 milyar dolar yıllık gelir elde eden şirketin stratejik genişlemesinin bir parçası.

Group 1 Başkanı ve CEO’su Daryl Kenningham, bu satın almayla ilgili heyecanını dile getirerek, bu saygın otomotiv markalarının eklenmesiyle büyüme potansiyeline dikkat çekti. Bu satın alma Group 1’in Mercedes-Benz bayilerinin sayısını 17’ye, Honda bayilerinin sayısını ise 13’e yükseltti.

Group 1 şu anda 202 bayilik, 265 franchise ve 43 çarpışma merkezini denetliyor ve çeşitli kanalları aracılığıyla 35 otomobil markası sunuyor. Şirketin hizmetleri arasında yeni ve kullanılmış araç satışı, araç finansmanı, servis ve sigorta sözleşmeleri, otomotiv bakım ve onarımı ve araç parçaları satışı yer alıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu