Haber

Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını bir yıl daha sürdürecek.

Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ali Koç, görevine bir yıl daha devam edeceğini açıkladı.

Başkan Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’taki merkezinde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Genel kurulun gündemiyle görüştüklerini belirten Koç, “Kulüpler Birliği’nin de hayırlısı ile bir yıl daha çalışmaya devam edeceğim. Önümüzdeki günlerde görev dağılımını açıklayacağız.” sözlerini kullandı.

Görüşmede Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) beklentileri de dile getirdiklerini anlatan Ali Koç, “Yeni dönemde federasyonla daha sık görüşme yapmanın uygun olacağına karar verdik. Sayın Büyükekşi ve yönetim kurulunun yapısal dönüşüm planları var. TFF ile çalışmaya son derece açık bir ortamda Süper Lig AŞ’nin tohumlarını atacağımız bir dönem olacağını düşünüyorum. Karşı taraf da buna açık. Gelmek istediğimiz nokta bu.” dedi.

Kulüplerin karar alma noktasında daha fazla söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Lider Koç, “İngiltere’de hakem meselesi dışında her şeye kulüpler karar veriyor. Türkiye’de kulüpler hiçbir şeye karar vermiyor. Bunun ortasında bir model geliştirmemiz gerekiyor. Öyle olsaydı zaten yeni dönem yayın ihalesini yapardık. Yayın ihalesinde mantıksız indirimler olmaz.” şeklinde görüş bildirdi.

Ali Koç da yabancı kuralına ilişkin görüşlerini dile getirdi. değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu