Haber

7 Yaşındaki Ahmet Hasan Yıldız Türkiye Motokros Şampiyonası’nda 2. Oldu

Kocaeli’de babasının izinden giderek 3 yıldır motosiklet kullanan 7 yaşındaki Ahmet Hasan Yıldız, ilk kez katıldığı Türkiye Motokros Şampiyonası’nda ikinci oldu. Pistlerin tozunu atan küçük yıldız, dünya şampiyonu olmak için çalıştığını söylüyor.

Kocaeli’de yaşayan 7 yaşındaki Ahmet Hasan Yıldız, babasını örnek alarak motokrosçu olmaya karar verdi. Henüz 4 yaşında motosiklet kullanmaya başlayan küçük çocuk, becerisiyle pistlerin tozunu atıyor. Bu yıl 10-11 Haziran tarihlerinde Balıkesir Gönen’de düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’na ilk kez katılan minik Yıldız, kıyasıya yarıştığı parkurda ikinci oldu. Dünya şampiyonu olmak isteyen Ahmet Yıldız, 16-17 Eylül tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Çatalca yarışının 3. ayağına hazırlanıyor.

“5-6 yıldır yarışlara katılıyorum”

Pastane işleten Sezgin Yıldız, “5-6 yıldır motokros ve enduro sporlarının içindeyim, motorsiklet kullanıyorum. Doğduğumdan beri iki tekerleğe aşığım. Önce bisiklete sonra scooter’a, sonra yol bisikletine bindik. Yol motorlarının tehlikeli tarafıyla tanıştık, motokros ve enduro ile tanıştık. Bu spor 2006’dan beri Türkiye’de var. Türkiye Motor Federasyonu yarışlar düzenliyor ve ben de ikinci yıldır bu yarışlara katılıyorum. .

“Ahmet ilk kez katıldığı yarışmada ikinci oldu”

Sezgin Yıldız, eğlenceli bir spor olduğunu söyledi. Ahmet formda ve hırslı bir yarışçı, onu destekliyoruz.”

“Dünya şampiyonu olmak istiyorum”

Motosiklete binmeyi çok sevdiğini söyleyen Ahmet Hasan Yıldız, “4 yaşımdan beri motosiklet kullanıyorum. Balıkesir 50cc sınıfında ikinci oldum, çok güzel bir duygu. 22 çocuk benimle yarıştı, derece aldığım için çok mutlu oldum. Çok yoruldum ama değdi. Babamı motosiklet kullanırken çok merak ettim ve bende başladım. Büyüyünceye kadar devam etmek istiyorum. Büyüyünceye kadar hayatımı sürdürmek istiyorum. İstiyorum. dünya şampiyonu olmak. dünya şampiyonu olmak istiyorum. ailemi ve arkadaşlarımı destekliyorum. “24 saat antrenman yapıyorum. Dünya şampiyonu olmak istiyorum.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu