Yaşam

Tarkan: Ben susarım ama şarkılarım rahat durmaz

Müzikçi Tarkan, toplumsal medya hesabından Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin hayvan barınağında bir vazifelinin elindeki kürekle bir köpeğin başına vurarak katletmesine reaksiyon gösterdi. Tarkan’ın paylaşımı, kimi toplumsal medya kullanıcıları tarafından maksat gösterildi. Tarkan, maksat gösterilmesinin akabinde Instagram hesabından bir fotoğraf paylaşarak, “Ben beni bilirim. Beni bilen de iyi bilir. Ha, ben susarım ama şarkılarım rahat durmaz” yazdı.

Tarkan, paylaşımında, Kelam gümüşse sükut altındır. Ben beni bilirim. Beni bilen de güzel bilir. O da bana kâfi. Susarım o yüzden. Ha, ben susarım lakin müziklerim rahat durmaz” yazdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğin başına vurarak katletmesine tepki gösteren Tarkan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“İzleyemedim hüznümden bu vahim imajları. Bu nasıl bir caniliktir ve bu caniliğe şahit olanlar ne vicdansızdır ki bir dur demez, önüne geçmezler bunun. İnsanlığımdan bir daha utandım. Hesabı sorulmalı bunun, cezası verilmeli hayvanlara azap yapan bu canilerin. Gerçi daima diyoruz bunları fakat o kelamım ona yetkililer 3 maymunu oynuyorlar daima. Bilsinler ki, onlar da bu caniler kadar hatalılar kayıtsız kaldıkları için.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu