Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gündüzbey Mahallesi’ndeki Yol Çalışmalarını İnceledi

Gündüzbey Mahallesi’nde yürütülen yol açma ve düzenleme çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, amaçlarının sadece kırsal mahallelerde ulaşım ağını oluşturmak değil, bunu sürdürülebilir ve uzun ömürlü hale getirmek olduğunu söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tosun ile birlikte Gündüzbey İlçesi’nin Ahmetçe Mahallesi’nde yol açma ve yenileme çalışmalarını inceledi.

Bölgede devam eden değişim ve dönüşüm çalışmaları hakkında yetkililerden detaylı bilgi alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hayata geçirdikleri güçlü yatırımlarla Yeşilyurt’un tüm mahallelerini güzelleştirmeye ve değer katmaya devam ettiklerini belirtti.

Kırsal mahallelerin ulaşım altyapısına yönelik devam eden hizmet seferberliğinin yılın her mevsiminde artarak devam ettiğini belirten Başkan Çınar, yapılan yatırımların mahalle sakinlerinin yaşam kalitesini artırarak olumlu ekonomik ve sosyal etkileri olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmasında Yeşilyurt’un merkez ve kırsal bölgelerinde altyapı seferberliğini sürdürdüklerinin altını çizen Önder Çınar, yaptığı açıklamada, “İlçemizin her yerinde merkez kırsal ayrımı yapmadan yol yapım ve bakım çalışmalarına devam ediyoruz. Kırsal bölgelerimiz, Pandemi ve deprem sonrası nüfus yoğunluğunun artması, Yol hizmetleri başta olmak üzere muhtarlarımızın ve mahalle sakinlerimizin talep ettiği hizmetleri yeterli düzeyde yerine getiriyor, tüm yaşam alanlarımızın refahını arttırıyor, daha düzenli ve modern bir yaşam kalitesine sahip olmalarını sağlıyoruz. Enkaz ve hafriyat çalışmaları sırasında hasar gören yolların bakım ve onarımını yapan gruplarımız, aynı zamanda alternatif yol güzergahları oluşturarak burada yaşayan vatandaşlarımızın konutlarına, bağ ve bahçelerine ulaşımını daha konforlu ve kolay hale getiriyor. Kar yağışına ve soğuk havaya rağmen büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren ekiplerimizin çalışmalarıyla bu tatlı bölgenin ulaşım konforunu daha yeterli seviyeye çıkaracağız. Amacımız sadece kırsal mahallelerimizde ulaşım ağını oluşturmak değil, bunu sürdürülebilir ve uzun ömürlü kılmaktır. Bu sayede vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını daha kolay ve güvenli bir şekilde sürdürebilmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar mahallemizin birçok talebini yerine getirdik ve verdiğimiz hizmetlerle kırsal mahallelerimizin geleceğini olumlu yönde değiştiriyoruz. İnşallah kırsal mahallelerimizin güzelliklerini daha çok ortaya çıkaracağız ve değerlerine değer katmaya devam edeceğiz. “Yapılan yatırımlar ilçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu