Haber

Yeşilay pedalları sağlığa çevirecek

İSTANBUL (İGFA) –Yeşilay Spor Kulübü, düzenlediği bisiklet gezileriyle Türkiye genelinde bisiklet sevgisini yaymayı ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefliyor.

Atletizm, bisiklet, boks, okçuluk, güreş, izcilik, jimnastik, judo, masa tenisi, tekvando ve yüzme başta olmak üzere çeşitli spor dallarında faaliyet gösteren Yeşilay Spor Kulübü, Türkiye çapındaki organizasyonuyla ulusal ve uluslararası bisiklet yarışlarına katılmaktadır. profesyonel sporcularıyla bisiklet tutkunlarına hizmet vermektedir. Düzenlediği türlerle de büyük ilgi görüyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğiyle her ayın ilk Pazar günü yapılması planlanan Yeşilay Tarihi Yarımada Bisiklet Turu’nun ilki gerçekleştirildi 7 Ocak’ta ve ikincisi 4 Şubat’ta.

Yeşilay Genel Merkez Sepetçiler Köşkü’nden başlayan tur; Sarayburnu Sahil Yolu, Yedikule, Edirnekapı, Ayvansaray, Balat, Unkapanı ve Eminönü güzergahını takip ederek Sepetçiler Kasrı’nda tamamlandı.

Turlar, 3 Mart, 7 Nisan, 5 Mayıs, 2 Haziran, 7 Temmuz, 4 Ağustos, 1 Eylül, 6 Ekim, 3 Kasım ve 1 Aralık 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek şekilde yıl boyunca devam edecek.

Her ayın ilk Pazar günü yaklaşık 200 katılımcıyla yapılması planlanan Yeşilay Tarihi Yarımada Bisiklet Çeşitleri, mayıs ayında daha geniş bir katılımla gerçekleştirilecek.

Yıl boyunca devam edecek yarışlar 17 Mart, 21 Nisan, 23 Haziran, 21 Temmuz, 18 Ağustos, 15 Eylül, 20 Ekim, 17 Kasım ve 15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de eş zamanlı düzenlenecek 11. Klasik Yeşilay Bisiklet Türü, 5 Mayıs 2024 Pazar günü bisiklet tutkunlarını bir araya getirecek.

İstanbul’da yaklaşık 2 bin, Türkiye genelinde ise 15 bin bisiklet tutkununun katılması beklenen etkinlik şenlik havasına bürünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu