Haber

Yeşil Sol Parti Doğubayazıt seçim bürosu açıldı

AĞRI – Yeşil Sol Parti’nin Doğubayazıt seçim bürosu açıldı. Açılışa HDP ve DBP ilçe eşbaşkanları, Yeşil Sol Parti Ağrı milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İsmail Beşikçi Caddesi’nde açılan büronun önündeki kalabalık seçim mitingi kadar güzeldi.

Seçim bürosunun açılışının ardından konuşan HDP Doğubayazıt İlçe Başkanı Suat Yiğit, 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimleri ve 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimleri hatırlattı. AKP-MHP ittifakına karşı önemli bir başarı elde etti mi? Bu ülkenin farklı kimlikleri, 7 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde ilk kez siyaset sahnesine birlikte çıkıp ‘demokrasiyi inşa etmeye talip’ demeyi başaramadı mı? Sarsılmaz sanılan mevzilerini yerle bir ettik ve hemen hemen her büyükşehirden ayrıldılar. Bu sefer onlar da sarayı terk edecekler” dedi.

Yeşil Sol Parti Doğubayazıt İlçe Eş Sözcüsü Cemil Koç, Cumhur İttifakı’nın seçimi kaybetmemek için hiçbir yol bırakmayacağını belirterek, ittifakın elindeki en büyük silahın ‘algı’ olduğunu söyledi. Erdoğan ne yaparsa yapsın kazanıyor. Telaffuzların bozulmaya başladığını belirterek, “Kaybetse bile kaosa neden olur” diyen Koç, “Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bu da toplumun seçimi ciddiye almamasına ve sandığa gitmemesine neden oluyor. Bu, tek adam düzeninin peşine düşmek demektir, İstanbul seçimleri örneği hâlâ güncel” dedi.

Açılışın ardından İsmail Beşikçi Caddesi’nde davul, zurna, halay ve meşalelerle yürüyüş gerçekleştirildi.

pertekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu