Ekonomi

Teknopark İstanbul’un Cube Mentorship tanıtımı gerçekleşti

Derin teknoloji ekosistemine mentor kazandırmayı hedefleyen TÜBİTAK takviyeli Cube Mentorship programı tanıtımı, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’nde yapıldı.

Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya nazaran, Teknopark İstanbul’un TÜBİTAK tarafından da desteklenen Cube Mentorship Programı tanıtımı, mentorlar ve yeni mentor adaylarının da katılımıyla Cube Incubation Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bir müddet evvel alınmaya başlanan mentor ve mentee (mentorluk desteği alan) müracaatlarının devam ettiği program kapsamında, bilhassa derin teknoloji ekosistemine mentor kazandırılması ile sürdürülebilir ve ölçülebilir mentorluk sistemi kurulması planlanıyor.

Hedef rekabetçi ve yüksek katma kıymetli girişimler

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, programın gayesini, milletlerarası seviyede rekabetçi ve yüksek katma kıymetli eserler üreten ve pazarlayan, AR-GE odaklı ağır teşebbüsler olarak tanım ederek, “Girişimcilerin uluslararası standartlarda ve metotlarda mevcut durum analizi yapılarak stratejik yol haritalarının çıkarılması, mentor desteğiyle belirlenen ve uygulanan stratejiler sayesinde ticari olgunluk seviyesinin ve AR-GE yenilik kapasitesinin artırılması, bu projenin en büyük hedeflerinden biri.” sözlerini kullandı.

Teknoloji geliştiren girişimcilerin iş geliştirme ve yenilik kapasitelerini artırmaya yönelik mentorluk sistemleri oluşturulması ve yürütülmesi faaliyetlerini içeren program, TÜBİTAK Mentor Arayüzü (BİGG+) kapsamında dayanak alıyor. Programla 40 KOBİ’ye markalaşma, kurumsallaşma, ticarileşme ve uluslararasılaşma için gerekli mentorluk desteği sağlanarak satış kapasiteleri ve rekabet güçlerinin artırılması hedefleniyor.

20 ay sürecek Teknopark İstanbul mentorluk programı kapsamında, mentee KOBİ’ler için bilgilendirme eğitimleri, mentorlar içinse şahsî gelişime yönelik sertifikalı eğitimler sunulacak.

Detaylı bilgiye “cubeincubation.com” adresinden ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu