Haber

QTerminals Antalya’dan kız çocuklarına LIDAV desteği

LIDAV’ın kız çocuklarının eğitimi ve mesleki eğitimi için oluşturduğu yardım fonuna ilk destek veren şirket QTerminals Antalya oldu.

QTerminals Antalya, sosyal sorumluluk projelerini güçlendirmeye devam ediyor. Deprem felaketinin yaşandığı 6 Şubat’tan bu yana depremzedelerin yanında olan QTerminals Antalya, yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. Liman-İş Sendikası iş birliğiyle ramazan ayında depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik ramazan kolilerine destek veren QTerminals Antalya, LIDAV’ın (Liman İşçileri Eğitim ve Dayanışma Vakfı) kız çocuklarının eğitimi için oluşturacağı yardım fonuna ilk destek veren şirket oldu. ve istihdam.

QTerminals Antalya, kız çocuklarının eğitimi, istihdamı ve toplumsal cinsiyet eşitliği fikrinin güçlenmesi amacı ile sosyal sorumluluk projelerine vakıf olmaya devam ediyor. 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ilk gününden bu yana afet bölgesinde yaşayan halkın yanında olan QTerminals Antalya, Liman-İş Sendikası iş birliğiyle ramazan ayı boyunca depremzedelere Ramazan kolisi gönderdi. LIDAV’ın yardım fonuna ilk destek veren firma olan QTerminals Antalya, kız çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak istihdamlarına katkı sağlayacak.

QTerminals Antalya, kadınların ekonomik bağımsızlık kazanmasını hedefliyor

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, LIDAV ile güçlerini birleştirdiklerini vurgulayarak, “QTerminals Antalya olarak, başta kız çocukları olmak üzere gençlerimizin eğitim hayatlarını desteklemek için LIDAV ile sosyal projeler oluşturmak istiyoruz. Güvendiğimiz projelerle kızlarımızın üniversite eğitimleri dahil olmak üzere burs kazanmalarını hedefliyoruz. LIDAV’ın kız çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını destekleyerek ve nitelikli kadınları istihdam ederek toplumsal farkındalığın gelişmesine de katkıda bulunmak istiyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu