Haber

PMYO’ya 2 Bin Erkek ve 500 Kız Öğrencinin Alınacağı Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Okullarına (PMYO) 2 bin erkek ve 500 kız öğrenci alımına ilişkin duyuru Resmi Gazete’nin çeşitli ilanlar bölümünde yayımlandı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için 2 bin erkek ve 500 kız öğrencinin PMYO’ya kabulü için başvurular, “http://www.pa.edu.tr” internet adresinden e-Devlet şifresi girilerek 31 Temmuz-9 Ağustos 2023. yapmak.

Aday Belirleme Ön Başvuruları, sınav başvuru ücreti ödenmeksizin e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

Sınava katılım kontenjanının 10 katı olan adaylar belirlendikten sonra sınav ücretinin yatırılması için ücret ve hesap bilgileri “www.pa.edu.tr” web sitesinde ilan edilecektir.

Adaylık ön başvuru sonuçları açıklanmadan sınav başvuru ücretini ödeyen adayların sınav başvuru ücretleri iade edilmez.

Sınavlarda başarılı olan ve PMYO’da eğitim alan ve eğitim sonunda başarılı olan adaylar polis memuru olarak atanacak.

Personel alımlarına ilişkin sınav takvimi “www.pa.edu.tr” internet sitesinde ilan edilecektir.

Başvuru sahipleri için gereklilikler

PMYO’ya öğrenci alımı için başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, lise mezunu veya dengi olması gerekmektedir.

Başvurularda, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250 bin ham taban puan ve üzeri, 2023-YKS TYT puan türünden en az 200 ham taban puan şehitlerin ve engellilerin eşleri ve çocukları. Bin ham baz puan ve üzeri gerekli olacaktır.

Adayların 18 yaşını doldurmalarından sonra yapılacak yaş düzeltmelerinde 1 Ekim 2023 itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 1 Ocak prestiji ile 26 yaşını geçmemiş olmaları kuralı aranacaktır. , 2023, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla.

Başvuranlardan kadınların 162 cm’den, erkeklerin 167 cm’den kısa olmaması ve vücut kitle indekslerinin 18-27 arasında olması gerekmektedir.

Duyuruda söz konusu alıma ilişkin diğer giriş koşullarına da yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu