Ekonomi

Osisko 2023’e kıyasla maden kaynağında düşüş bildirdi

MONTREAL – Osisko Development Corp. (NYSE: ODV, TSXV: ODV) Utah’taki Tintic Projesinde yer alan Trixie yatağı için güncellenmiş bir mineral kaynak tahmini yayınladı. Revize edilen ve 14 Mart 2024 tarihinde yürürlüğe girecek olan tahmin, bir önceki yılın tahminine kıyasla ölçülen ve belirtilen altın kaynaklarında %29, çıkarılan kaynaklarda ise %79 oranında bir azalma olduğunu gösteriyor.

2024 Trixie mineral kaynak tahmini (MRE) ölçülen kaynaklarda 105.437 ons altın ve 237.868 ons gümüş içerirken, belirtilen kaynaklarda 44.811 ons altın ve 240.211 ons gümüş bulunmaktadır. Çıkarılan kaynaklar ise 50.569 ons altın ve 314.678 ons gümüş içermektedir. Bu rakamlar, 122 delikte 1.674 yonga örneği ve 7.385 metre sondaj içeren kapsamlı bir arama programının sonucudur.

Osisko Development Başkanı Chris Lodder, güncellenen MRE’nin ana mineralize yapıların ve yatağın yapısal kontrollerinin yanı sıra gerçekçi madencilik parametrelerinin daha iyi anlaşılmasını yansıttığını belirtti. Ayrıca Batı Tintic Bölgesi’ndeki tarihi yüksek dereceli altın madenlerinin çevresinde ve derinlerde önemli bir değerli metal potansiyeli olduğunu vurguladı.

2024 Trixie MRE, Trixie bölgesinde yüksek sülfidasyonlu epitermal mineralizasyonla ilişkili altın mineralizasyonuna sahip altı zon içermektedir. T2 Bölgesi, 2023 yılında ton başına 35,61 gram (g/t) altın toplam besleme derecesine sahip mineralize malzemeden elde edilen 4.637 ons altın ile en yüksek dereceli yapı olmaya devam etmektedir.

Osisko Development’ın arama çalışmaları, tarihi madenlerin 4 km’lik grev uzunluğu boyunca ek yüksek sülfidasyon epitermal altın ve gümüşü hedeflemeye devam ediyor. Ayrıca, şirket sahadaki bakır-altın-molibden porfiri potansiyelini aktif olarak araştırmaktadır.

Güncellenen MRE, 1.750 ABD$/ons altın fiyatı kullanılarak hesaplanan 4,32 g/t altın kesme tenörüne ve 23 ABD$/ons gümüş fiyatı ile gümüş tenörlerinin birleştirilmesine dayanmaktadır. Tahmin, yeraltı madenciliği senaryosu için raporlanmıştır ve uzun delikli bir madencilik yöntemi varsayılmaktadır.

Bu haber Osisko Development Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Osisko Development Corp. (ODV), Trixie yatağıyla ilgili son güncellemede vurgulandığı üzere, hem ölçülen hem de belirtilen altın kaynaklarında önemli azalmalarla birlikte zorluklarla karşı karşıya. Şirketin mali durumunu ve piyasa performansını yakından inceleyen yatırımcılar, InvestingPro’nun aşağıdaki verilerini özellikle ilgili bulacaklardır:

  • Şirketin Piyasa Değeri, Osisko Development’ın sektördeki ölçeğini yansıtan mütevazı bir 208,37 milyon USD’dir.
  • ODV, 0,39 gibi düşük bir Fiyat / Defter katsayısıyla işlem görüyor ve bu da şirket hisselerinin varlıklarına göre değerinin altında olabileceğini gösteriyor.
  • Negatif F/K Oranı -2,46 olan şirket şu anda kârlı değil ve analistlerin şirketin bu yıl kârlı olacağını tahmin etmemesi de bu endişenin altını çiziyor.

Kaynak tahminlerindeki aksaklıklara rağmen, InvestingPro İpuçları analistlerin ODV için cari yılda satış büyümesi beklediğini gösteriyor. Bu, şirketin uzun vadeli başarısı için kritik olabilecek gelecekteki gelir artışları için potansiyele işaret edebilir. Dahası, ODV son bir haftada %6,49 fiyat toplam getirisi ve son bir ayda %9,82 ile daha da güçlü bir performansla önemli bir getiri elde etmeyi başardı.

Daha kapsamlı bir analiz arayan yatırımcılar için InvestingPro ek bilgiler ve ölçümler sunuyor. Şu anda ODV için 9 InvestingPro İpucu daha mevcut ve bunlara InvestingPro’yu ziyaret ederek erişebilirsiniz. Osisko Development ile ilgili yatırım araştırmanızı derinleştirmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirimden faydalanabilir ve yatırım kararlarınızı şekillendirebilecek değerli bilgilerin kilidini açabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberyakakent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu