Haber

Erkek siyasetçiler kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için topuklu ayakkabı giydi

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, 20 Nisan’da Kanadalı erkek milletvekillerinin kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için pembe topuklu ayakkabı giydiği görselleri paylaşarak, “Şimdi dikkatinizi çektiğime göre kadına yönelik şiddetin sadece fiziksel değil, her biçimi var. “

Ulaştırma Bakanı Alghabra, 20 Nisan Perşembe günü, kadına yönelik şiddeti önlemek için başlatılan ‘Yüksek Topuklu Umut’ kampanyası kapsamında pembe topuklu giyen bazı erkek Kanadalı milletvekillerinin görüntülerini paylaştı.

Bakan Alghabra, görüntülerin yanı sıra şu ifadeleri kullandı; “Kadına yönelik şiddet toplumumuzda hâlâ yaygın. Yüksek Topuklu Umut, kadına yönelik şiddetle ilgili farkındalığı yaygınlaştıran ve erkekleri ve erkek çocukları bir analiz modülü olmaya teşvik eden bir etkinlik. Bu değerli hedefi desteklemek için imza pembe topuklu “Artık Dikkatinizi çektim, kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her şekliyle karşımıza çıkıyor. Benden başlayarak erkeklerin, davranışlarımızın ve sözlerimizin sonuçlarının farkında olması ve çevremizde kadınlara alan açmak için daha uygun olanı yapması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu