Haber

Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için anma töreni düzenlendi

2001 yılında Diyarbakır’daki saldırıda 5 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya’nın Hendek ilçesindeki mezarı başında anma töreni düzenlendi.

Törene Okkan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Yaşar Karadeniz, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okkan’ın özgeçmişi okundu.

Vali Karadeniz, konuşmasında, devlet ve milletin birliğine katkıda bulunan, devletin ve polisin şefkatli yüzünü Diyarbakır halkına gösteren Okkan’ı şehadetinin 23’üncü yılında saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Okkan’ın dil, din, ırk ve görüş ayrımı gözetmeksizin bölge halkını kanatları altına alan bir devlet adamı olduğunu belirten Karadeniz, “Vatan aşkıyla görevini yaptı, cumhuriyetin değerlerini savundu” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti ve yenilikçi uygulamalarıyla Diyarbakır’da “Güneydoğu Anadolu halkının gönlünü kazanan bir hükümdardı. O, devletin yetiştirdiği, devletin milletin yanında olduğunu hissettiren güçlü bir devlet karakteriydi.” dedi.

Karadeniz, Okkan’ın özellikle Diyarbakır’da görev yaptığı her yerde halkla kurduğu bağın ülkeyi bölmek isteyen hain terör örgütlerine fazla geldiğini vurgulayarak, “Bugün bir değil binlerce Ali Gaffar Okkan yetişti. Anadolu’dadır ve bunu yapmaya devam edecektir.Türk milleti bunu “Vatansever asla unutmaz ve bize unutturmaz.” dedi.

Kaymakam Acır, Belediye Başkanı Babaoğlu ve Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çalışkan da konuşma yaparak Okkan’ı ve tüm şehitleri andı.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve şehitler için dua edildi. ???????Daha sonra Okkan’ın yakınları, protokol üyeleri ve vatandaşlar şehit emniyet müdürünün mezarına karanfil bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu