Yaşam

Emin Alper imzalı ‘Kurak Günler’den fragman

Emin Alper’in yeni sineması “Kurak Günler”den fragman yayınlandı. Sinema, bir müddettir kuraklık problemiyle boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye lideri Selim ve avukat oğlu Şahin, lokal gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı ortasında yaşanan çekişmeleri husus alıyor.

Dünya prömiyeri 75. Cannes Sinema Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) kısmında gerçekleşen, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nde yapan “Kurak Günler” Antalya’dan En Güzel Direktör, En Düzgün Erkek Oyuncu, En Güzel Yardımcı Erkek Oyuncu ve En Uygun Müzik başta olmak üzere toplam 9 mükafatla döndü. 33. Ankara Sinema Festivali’nden de En Uygun Sinema, En Yeterli Senaryo, En Âlâ Erkek Oyuncu, En Düzgün Yardımcı Bayan Oyuncu, En Düzgün Yardımcı Erkek Oyuncu, En Güzel Kurgu mükafatlarını alan sinema, Avrupa’nın Oscarları olarak bilinen Avrupa Sinema Ödülleri’nde de En Yeterli Kurgu mükafatını kazandı.

Son olarak Cürüm ve Ceza Sinema Festivali’nden Heyet Özel Mükafatı ve Seyirci Mükafatı alan sinemanın oyuncu takımında Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Erol Babaoğlu, Fazilet Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu