Haber

Düzce’de yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin korkutucu sesi kaydedildi

Türkiye güne saat 04.08’te Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki sarsıntıyla uyandı. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu ve Bursa başta olmak üzere birçok vilayette hissedilen sarsıntının akabinde yüzden fazla artçı meydana geldi.

BAKAN KOCA: ZELZELEDE 68 VATANDAŞIMIZ YARALANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sarsıntıya ait son durumu paylaşarak 68 yaralının olduğunu aktardı. Koca, “Toplam 68 yaralımız var. Bu yaralıların 26’sı hastanede yatış yapılarak takip ediliyor. Ağır yaralımız dışında diğer vatandaşlarımızın genel durumları iyi, herhangi bir ciddi sorunları yok” bilgisini paylaştı.

DEPREMİN YER ALTINDAKİ SESİNİ KAYDETTİ

Düzce’de meydana gelen 5.9’luk zelzelenin yer altındaki sesi, Sinop Vilayet Özel Yönetimi Müdürlüğü’nde görevli sismolog Hamdullah Livaoğlu tarafından kaydedildi.

“İLGİ ÇEKİCİ OLAN DEPREMİN KISA SÜREDE ENERJİ BOŞALTTIĞI”

Enerjinin kısa sürede boşaldığını söyleyen Livaoğlu, “Düzce’de dün gece meydana gelen zelzelenin spektral tahlilini gerçekleştirdik. Burada yaklaşık 113 kilometre uzaklıkta bulunan İznik istasyonunu kullandık. Burada ilgi cazip olan, zelzelenin kısa müddette güç boşalttığı. Bu da pik ivmeleri üretmediği için hasarın daha az olmasını sağlıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu