Haber

Düzce’de 1 ton 400 kg boğanın fiyatı 250 bin TL

Düzce’de bir besi çiftliğinde yetiştirilen 1 ton 400 kilogram ağırlığındaki boğanın fiyatı adeta ikinci el arabalarla yarışıyor.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla Düzce’de hazırlıklar başladı. Kurban kesmek isteyen vatandaşlar, hayvan çiftliklerine ya da hayvan pazarlarına gidiyor. Kentte faaliyet gösteren besi çiftliğinde büyük emeklerle yetiştirilen 2 yaşındaki boğa satışa çıktı. “Kral” olarak anılan ve besi hayvanlarının adeta gözdesi olan boğa, 250 bin TL’ye alıcısını bekliyor.

“250 bin TL’den satışta”

Veteriner Hekim Şerif Ali Karanfil, kralın artık 2 yaşında olduğunu belirterek, “Dünya şampiyonu bir boğanın yavrusu olan boğamızı işletmemizde görüyoruz. Bu boğa 24 aylık, 2 yaşından büyük. Yaş itibarı ile kurbanlık hayvan özelliği taşıyan bir boğadır.Şu anda Düzce’mizde olduğu tahmin edilen boğamızda bu performansla Türkiye rekoru diyebileceğimiz bir ağırlıkta yüzde 60’lık bir et performansı bekliyoruz. Almak isteyenler için satılık boğamız var alıcılarını bekliyoruz. 250 bin TL ve öz et fiyatına baktığımızda kurbanlık fiyatlarında boğamız var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu