Haber

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı belli oldu

Türkiye 31 Mart’ta sandık başına gidiyor.

Bu doğrultuda çalışan siyasi partiler de adaylarını belirliyor.

Bilindiği üzere AK Parti geçtiğimiz haftalarda 11 büyükşehir cumhurbaşkanı adayını açıklamıştı.

Ankara ve İstanbul’un ardından mutlaka İzmir de dahil oldu.

İstanbul’da Murat Kurum aday gösterilirken, AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Turgut Altınok’un ismine karar verildi.

Durum böyle olunca Millet İttifakı’nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kim olacağı merak konusu olmaya başladı.

Ve Cumhur İttifakı’nın İzmir adayı da belli oldu…

Hamza Dağ Cumhur İttifakı’nın adayı olarak belirlendi

Hamza Dağ, Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

24 Mart 2021 tarihinde yapılan 7. Olağan Kongre ve 7 Ekim 2023 tarihinde yapılan 4. İnanılmaz Kongre’de MKYK üyeliğine seçilen Hamza Dağ, 24 Mart 2021 tarihinden bu yana Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

Hamza Dağ kimdir?

Hamza Dağ, 1 Mart 1980’de Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu.

1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kollarında sırasıyla İdare Meclisi Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu ve ardından 3 Şubat’ta yapılan 3. Olağan Kurultay’da İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. 2008.

2011 seçimleriyle 24. dönem İzmir Milletvekili seçilen Dağ, sırasıyla 25, 26 ve 27. dönem yeniden İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’de görev yaptı.

Ar-Ge’den sorumlu Başkan Yardımcısıydı.

Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

2014 yılından bu yana AK Parti Merkezi Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında da Seçim İşleri Birimi Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

29 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen 3. Muhteşem Kongre sonrasında Ar-Ge’den sorumlu Genel Lider Yardımcısı olan Hamza Dağ, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu