Haber

Beyoğlu saldırganı ifadesinde terör örgütü PKK/PYD’ye nasıl katıldığını anlattı

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısını gerçekleştiren terörist Ahlam Albashır, emniyetteki ifadesinde, 2017 yılında tanıştığı terör örgütü PKK/KCK/PYD/ YPG üyesi erkek arkadaşı aracılığıyla örgütle tanıştığını anlattı.

Alınan bilgiye göre, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.

Saldırıyı gerçekleştiren Ahlam Albashır’in (23) emniyette verdiği sözde, terör örgütü ile erkek arkadaşı aracılığıyla 2017 yılında tanıştığını belirterek, bir müddet sonra izini kaybettiği sevgilisi ile görüşemediğini lakin örgütle irtibatını devam ettirdiğini anlattığı öğrenildi.

Atölye sahibinin örgütle teması tespit edildi

Bu ortada, terörist Ahlam Albashır ile firari kuşkulu Bilal H’nin birlikte kaldığı Esenler’deki atölyenin sahibi Ferhat H’nin de terör örgütü ile bağlantısı belirlendi.

Ferhat H’nin toplumsal medya hesabından terör propagandası yaptığı, örgütün talimatı ile Ahlam Albashır ve Bilal H’yi meskeninde konuk ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu