Haber

Aşure Kazanları “Birlik ve Dayanışma” İçin Kaynatıldı

Muharrem ayı münasebetiyle İnegöl Belediyesi, cuma namazının ardından Belediye binası önündeki alanda vatandaşlara 2 bin kişilik aşure ikramında bulundu.

İnegöl Belediyesi her yıl Muharrem ayı nedeniyle düzenlediği aşure ikramına bu yıl da devam etti. Belediye binası önünde kurulan stantlarda birlik ve beraberlik için aşure kazanları kaynatıldı. Aşure dağıtım programına İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, protokol ve meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu lider ve yöneticileri ile binlerce vatandaş katıldı.

”ASÜRE BİRLİK VE BERABERLİK’İN TEMSİLİDİR”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında Önder Alper Taban ve protokol üyeleri kazanın başında durarak aşure ikramında bulundu. İkramların ardından açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Hicri Yeni Yılımızı kutluyorum. Muharrem ayıyla birlikte aşure kazanlarımız kaynamaya başlıyor. Aşure birlik ve beraberliğimizi temsil ediyor. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz güzel günlerdir. birlikte bu ikramları yapıyoruz.Bu aşurelerin bereketli olmasını diliyorum.Muharrem ayında yüreğimizi dağlayan bir Kerbela olayı yaşandı.Bu vesileyle Hz.Hüseyin efendimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Teşekkür ediyorum. Meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. 2 bin kişiye aşure ikram ettik. Kendisine şifalar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş aşure gününü kutlayarak İnegöl Belediyesine ikramlarından dolayı teşekkür etti. Önder Alper Taban ve protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte meydana gelerek bir süre sohbet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-yuregir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu