Haber

Amasya Belediye Başkanı Sarı’dan ‘zincir market’ açıklaması

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya adına konuşuyorum, belediye başkanı olduğum günden beri bilinen hiçbir markete ruhsat vermedim. O kadar baskı, bu kadar talep oldu, vermedim. herhangi bir lisans.” söz konusu.

Sarı, Belediye Başkanlığı’nda gazetecilere açıklama yaptı. Kentte zincir marketlerde denetimlerin devam ettiğini belirten Sarı, şunları kaydetti:

“Amasya’nın adını söylüyorum, belediye başkanlığına geldiğim günden beri bilinen hiçbir markete ruhsat vermedim. O kadar baskı, o kadar talep oldu, hiçbirine ruhsat vermedim. “İlimizde bu tür pazarların açılmasına izin vermedim. Söz konusu pazarın açılmasına izin vermedim. Bir cahilin veya teşkilatı belli olmayan bir cahilin sözü Türk milletinin dikkatini çekmiştir.” Ona şunu söylüyorum: “Kazanan yenildi. Bu onun ne yeri ne de hakkıdır. Türk milletinin cumhurbaşkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye dil uzatma hünerini verdi. “Bunun anlamını anlayamıyorum. Bana göre mandanın kalbini yemiş olmalı. Herkes dilinin ayarını bilmeli. Bilmiyorsa mutlaka yerini gösterecek.”

Türk milletinin kendisine hakaret edenlere, yok sayanlara cezasını her zaman ödettiğini belirten Sarı, “Ben Türk milletinin hassasiyet ve hassasiyetlerine inanan bir insanım. Türk milleti bu cahil Türk milletinin cezasını çekecektir. tövbe et ve özür dile.Yoksa altından kalkamaz.” dedi.

Ekiplerin marketleri incelediklerini ve ticari bir kusur olması durumunda gerekli cezayı vereceklerini anlatan Sarı, “Kapatılması gerekiyorsa kapatılır, ceza verilirse para cezası verilir. Metoduna uyarlar tabi ki ticari hayatlarına devam ederler.Fakat fahiş bedel üzerinden haklarında daha önce mahkumiyetlerimiz var.Fahiş fiyatla işlemi kim yaparsa ben de cezasını çekerim.” O piyasaları kapatacağım.” açıklamasını yaptı.

Semt pazarlarını ve mahalle bakkallarını desteklediklerini vurgulayan Sarı, şunları kaydetti:

“Bu bir mantık meselesi. Bu tür kişilerin vatandaşı soyduğuna inanıyorum. Özellikle şehrimize giren marketlerin buna bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Akşam parayı toplayıp gidiyorlar. Kim olduklarını biliyoruz. güven okyanus ötesidir, elveda o tarafa.Bu millete tezgah kuracaksın, ihanet edeceksin.” İçinde olacaksın ve bu milletin parasını alacaksın. Buna izin vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu