Haber

Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Hizmete Girdi

Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri törenle hizmete açıldı.

İlçede perşembe günleri kurulan mahalle pazarlarında alışveriş yapan vatandaşlar ile tezgah açan esnafı kışın soğuk ve yağmurdan, yazın ise sıcaktan korumak amacıyla kurulan kapalı pazar yeri kapatıldı. törenle hizmete açıldı. Kapalı Pazaryeri perşembe günleri hariç otopark olarak kullanılacaktır. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, olası bir afet durumunda pazar yerinin sığınak olarak kullanılacağını belirtti. Lider Oral, “Keyifli alışverişin merkezi olan projemizin 2. etabında seyyar sineması, düğün ve konferans salonu, kafeteryası ile ilçemizin çekim merkezi olacak.”

“Açılışlara bir yenisi daha eklendi”

Törende konuşan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Altınova Belediyemizin düzenlediği açılışlara bir yenisi daha eklendi. Kapalı Pazar Yeri’nin açılışını gerçekleştirdik. Hemşerilerimize hayırlı olmasını, Metin Oral’ın başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

AK Parti MKYK üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, şunları söyledi:

“Altınova Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Yeri ilçeye yeni bir değer katmıştır. Bu güzel hizmette emeği geçen Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun. bizim mahalle”

Altınova Belediyesi’nin açılışına Vali Muammer Erol, Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, İlçe Emniyet Müdürü Kürşat Seçer, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı. Pazar Yeri. katıldı.

pazar yeri

Yaklaşık 3 bin 250 metrekare alana sahip. Polis birimi, wc, abdesthane ve camiden oluşan bir yapıya sahiptir. Pazarın kurulmadığı günlerde otopark olarak kullanılacaktır. Çelik yapı olarak tasarlanmış olup, kaynak kullanılmadan tamamen sarı olarak tasarlanmıştır. Günümüz mimarisine uygun olarak tasarlanmıştır. Yaklaşık 65 araç kapasitelidir. Bölgede 81 adet pazar yeri bulunmaktadır. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu