Haber

Aktiffelsefe’den Felsefe ve Sağlık Sempozyumu

BURSA (İGFA) –İdeoloji ve sağlık arasındaki bağı ortaya çıkarmak amacıyla Aktiffelsefe Kültür Derneği Sağlık Araştırmaları Kümesi tarafından iki yılda bir düzenlenen sempozyum, bu yıl Manisa Celal Bayar Üniversitesi iş birliğiyle düzenleniyor.

Bu yılki sempozyumun konuları “tıp etiği, tıbbın manevi geleneği, holistik tıp, Hipokrat geleneği, felsefe ile şifa” olarak belirlendi.

Sempozyum konuşmacıları Prof. Dr. Çağatay Üstün (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı), Doç. Cemal H. Güvercin (Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Ahlak Anabilim Dalı), Prof. Dr. Enver Uysal (Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı), Doç. Dr. Mehmet Ulukütük (Bursa Teknik Üniversitesi İnsan ve Sosyoloji Fakültesi), Dr. Filiz Toprak (Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü), Doç. Adalet Kutlu (Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi), Dr. Gamze Arpacı, Dr. Mahmut Sansal, Dr. Anıl Aydın’dır.

Sempozyuma Manisa Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi ev sahipliği yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu