Haber

Ajda Pekkan, Konya’da öldürülen köpek için tepki gösterdi: Beni mecbur bırakmayın

DUVAR- Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir vazifelinin elindeki kürekle bir köpeği öldürmesine gösterilen yansılar sürüyor.

Sosyal medya hesabından hususa ait paylaşım yapan sanatçı Ajda Pekkan, barınaklardaki zulme pürüz olmak için gerekirse yürüyeceğini belirtti.

‘ONLAR İÇİN YAPARIM’

Kasım ayının başlarında meskeninde düşüp kalça kemiğini çatlan Pekkan, yaşadığı kaza sonrasında acil ameliyata alınmıştı. Düzgünleşme sürecinde olan Pekkan, yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Bu iyileşme dönemimde beni; sokak hayvanlarına yapılan eziyetlere ve barınaklardaki zulme engel olmak için yürümeye mecbur bırakmayın. Onlar için yaparım.”

NE OLMUŞTU?

AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir vazifelinin bir köpeği öldürdüğü imgeler toplumsal medyada büyük reaksiyona neden olmuştu. Manzaraların yayınlanmasından sonra gözaltına alınan iki kişi tutuklanmıştı.

Olayın akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama gelmişti. Belediye katliamla ilgili Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı Hayvan Sıhhati Şube Müdürü Nevzat D’nin yanı sıra merkezin veteriner tabibi Seyit D’nin görevden alındığını açıklamıştı.

HABERLERE ERİŞİM ENGELİ

Yaşanan olayla ilgili haberler ve sosyal medya içeriklerine erişim engelleme kararı geldi.

Aralarında Gazete Duvar’ın da olduğu birçok internet sitesine gönderilen engelleme kararı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın talebiyle alındı. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 25 Kasım 2022 tarih ve 2022/14345 sayılı kararıyla içeriklerin silinmelerine hükmedildi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu