Haber

10 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan zanlıya linç girişimi

DİYARBAKIR’da S.Ç. (24), dövülerek polise teslim edildi. Dayak anları cep telefonuna kaydedilirken, mahallelinin kurtardıkları küçük kıza su vermesi güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’ndeki tek katlı metruk binada meydana geldi. İddiaya göre S.Ç. yolda gördüğü FA isimli Suriyeli kızı ceviz vererek kandırdı. Bir süredir FA’yı yöneten S.Ç., bulduğu metruk tek katlı eve girdi. FA’ya cinsel istismar girişiminde bulunan S.Ç.’yi fark eden mahalleli, toplanarak binaya girdi. FA’yı kurtaran yerli daha sonra S.Ç.’yi aldı. dışarı çıkıp onu döv. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Mahallelinin elinden kurtarılan S.Ç., polis ekipleri tarafından zırhlı araca bindirildi. Gözaltına alınan zanlı S.Ç.’nin polisteki süreci devam ediyor. FA’daki Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim edildi. S.Ç. Dövülenlerin cep telefonu kamerasına yansıdığı, çevredekiler tarafından kurtarılarak pazara götürülen FA’ya su verilmesi an be an güvenlik kamerasına yansıdı.

‘Kızını bakkala götürdük’ Dün akşam dükkandan arkadaşının işyerinde oturduğunu anlatan mahalleli Habib Altınsak, “3-4 kişi bir kişiyi dövüyordu. Ayırmaya geldim. kız burada da yerde oturuyordu neden dövdüklerini sordum.adam çocuğu soydu bu yüzden dövdüler kızı bakkala götürüp su verdik polis geldi teslim ettik bitti.Bu metruk binanın böyle kalması yanlış.Bu metruk binanın böyle kalması yanlış.Buraya uyuşturucu kullananlar geliyor, kötü insanlar geliyor.Burası yıkılırsa daha çok olacak. ” Mehmet Selim Dikenyol ise dün gece seslerin ardından olay yerine geldiğini belirterek, “Bu harap evde 25-30 yaşlarında bir kişi çıplak kızı taciz etti. Kız linç girişimine maruz kaldı. yapı çok tehlikeli burada her şey herkesin başına geliyor “her şey gelebilir. Uyuşturucu kullanılır veya cinayet işlenir. Yetkililerin yıkmasını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu